Партнери

ДЖУЗЕППЕ ДЕ ЛУКА

(1876-1950)

Серед італійських співаків, з якими виступала Соломія Крушельницька, особливо треба відзначити видатного баритона Джузеппе де Лука.

Джузеппе де Лука був партнером Соломії Крушельницької у таких знакових оперних виставах, як повторна прем’єра «Мадам Баттерфляй» Дж.Пуччіні у Бреші 28 травня 1904 року, коли опера здобула шанс на нове життя і тріумфальна постановка цієї ж опери в Каїрі на початку 1908 року. Тоді в Єгипті виставою диригував сам маестро Пуччіні.

Неодноразово співаки виступали разом в Південній Америці в період 1906-1913 років. Неґріта Кано де П’яцціні, близька подруга Соломії Крушельницької, згадувала, що «їхнє виконання було таким досконалим і хвилюючим, що глядачі в залі завжди плакали».

У 1911 році Крушельницька й де Лука входили в склад творчої трупи театру «Costanzi» в Римі під час Великого ювілейного сезону, присвяченого п’ятдесятиріччю Незалежності і утворення Республіки Італія. Тоді до виступів, окрім них, були запрошені найвидатніші зірки оперної сцени: диригенти Артуро Тосканіні і Луїджі Манчінеллі; співаки – Баттістіні, Ґальярді, Мансуето, Капелла, Ґарібальді, Сторкіо, Карузо, Нані, Корсі, Тітта Руффо, Борґезе.

Крушельницьку і Джузеппе де Луку пов’язували й дружні стосунки. Неґріта Кано де П’яцціні зазначала, що співак відвідував Крушельницьку на її віллі «Саломе» у Віареджо: «Частими гостями Крушельницької тут були великі Пуччіні і Тітта Руффо, професор П’єтріні, мій чоловік Едмундо П’яцціні, знамениті партнери співачки – баритон Джузеппе де Лука, тенор Джузеппе Ансельмі, молодий піаніст і композитор Альфредо Касілья та багато інших знаменитостей. Крушельницька дуже часто влаштовувала домашні концерти для них. Перехожі зупинялися перед відкритими вікнами і, мов зачаровані, слухали її спів, забувши про все на світі».

Вам також має сподобатись...