Оперний репертуар

Ріхард Штраус

(Richard Strauss)
1864-1949

“Без вогню” (Feuersnot) – поема для співу на 1 дію (Singgedicht); текст Е. фон Вольцогена на основі старовинної фламандської легенди “Згаслий вогонь в Оденарді”. Прем’єра: Дрезден, KöniglichesOpernhaus, 21 листопада 1901 р.

•Соломія Крушельницька виконувала партію Димут у Буенос-Айресі.

“Саломея” (Salome) – музична драма на 1 д. за однойменною драмою О. Уайльда. Прем’єра: Дрезден, KöniglichesOpernhaus, 9 грудня 1905 р.

•Соломія Крушельницька виконувала головну партію Саломеї на італійській прем’єрі опери під керуванням А. Тосканіні – Мілан, театр “LaScala”, 24 грудня 1906 р. Згодом – на аргентинській прем’єрі опери у Буенос-Айресі в червні 1913 р. під диригуванням Л. Манчінеллі. 

•“Учора ввечері синьйора Крушельницька досягнула свого найбільшого успіху в цьому сезоні. Завдяки її таланту розпусність Саломеї була ніби оповита тонким серпанком, який чудово приховував її вульгарність. Однак при цьому твір не втратив свого експресивного і драматичного навантаження. Модуляції голосу співачки – то улесливі й спокусливі в присутності Іоанна, якого вона намагається звабити, то холодні й невблаганні, коли вимагає від Ірода дотриматись клятви, – якнайкраще передали те, що творилось у божевільній душі Іродової пасербиці. …Граційний і стриманий у виконанні синьйори Крушельницької “Танець семи серпанків” приніс їй щирі оплески, на додаток до тих, що чекали на неї в кінці вистави”.  (Colón, “LaPrensa” (Буенос-Айрес), 1913, 27.06

“Електра” (Elektra) – опера на 1 д.; лібрето Г. фон Гофмансталя за його однойменною трагедією. Прем’єра: Дрезден, Königliches Opernhaus, 25 січня 1909 р.

•Соломія Крушельницька виконувала партію Електри в італійській прем’єрі опери під керуванням А. Тосканіні – Мілан, театр “La Scala”, 6 квітня 1909 р.

•“Оперу “Електра” в Мілані було поставлено несподівано надзвичайно вдало. Крушельницька-Електра в будь-якому відношенні – артистка першого рангу. Інші виконавці щодо співу також знамениті. Досі я ще не чув, щоб так чудово було проспівано цілу оперу. Оркестр дуже добрий; успіх колосальний, збір найбільший за сезон”  (з листа Р. Штрауса до Г. фон Гофмансталя, 21.04.1909 )

 

Саломе

Електра

Вам також має сподобатись...