Оперний репертуар

Станіслав Монюшко

(Stanisław Moniuszko)

1819-1872

“Галька” (Halka) – опера на 4 дії; лібрето В. Вольського на основі його поеми “Гальшка” і драматичної картини К. Вуйціцького “Горянка”. Прем’єра першої редакції (у 2 д.): Вільнюс, 1 січня 1848 р., концертне виконання, 16 лютого 1854 в театрі під керуванням автора. Прем’єра другої редакції: Варшава, “Teatr Wielki”, 1 січня 1858 р.

•С. Крушельницька виконувала партію Гальки у Львові, Варшаві (зокрема, 9.12.1900 р. на ювілейній 500-тій виставі).

•“Співачка демонструє нам живий образ зворушливої героїні, до глибини душі вражає цілою гамою почуттів, вкладаючи у голос і кожне слово своє серце. Чи це майстерність видатної артистки, чи вияв притаманних лише їй виконавських засобів? Напевно, одне і друге. Однак, не досить лише володіти вокальною майстерністю – треба мати вроджену здатність відчувати певні риси характеру героїні – ніби такі звичні і прості, проте, на жаль, недоступні для більшості артистів. Тому часто ці образи довго очікують на реалістичне і щире втілення”. (“Słowo” (Варшава), 1900, № 58, 13.03)

“Графиня” (Hrabina) – опера на 3 дії; лібрето В. Вольського за його однойменною поемою. Прем’єра: Варшава, “Teatr Wielki”, 7 лютого 1860 р.

•Соломія Крушельницька виконувала партію Графині у Варшаві, Львові.

•“Ідеальну виконавицю головної партії зустрічали оваціями впродовж усієї вистави. Бо ж славетна артистка вчора була в такому настрої, що життя струменіло з її інтерпретації – досконалої, витонченої і захоплюючої. Наша звитяжна примадонна шляхетно, зі смаком, з правдивістю почуттів у слові та музиці чудово відтворила деталі кожної сцени та усі ситуації. Тож публіка аплодувала артистці з ентузіазмом, у моментах найбільшого піднесення до її ніг звідусіль падали квіти й букети, а викликам не було кінця”. (“Kurjer Warszawski” (Варшава), 1902, № 182, 4.07)

“Страшний двір” (Straszny dwór) – комічна опера на 4 дії з прологом; лібрето Я. Хенцинського за оповіданням К. Вуйціцького (із збірки “Давні оповідання і картинки”). Прем’єра: Варшава, “Teatr Wielki”, 28 вересня 1865 р.

•Соломія Крушельницька виконувала партію Ганни у Львові.

Галька  

Графиня

 

 

Вам також має сподобатись...