Оперний репертуар

Владислав Желенський

(Władysław Żeleński)

(1837-1921)

  • “Ґоплана” (Goplana) – романтична опера на 3 д.; лібрето Л. Ґермана на основі поеми Ю. Словацького “Балладина”. Прем’єра: Краків, 23 липня 1896 р.
  • Соломія Крушельницька виконувала партію Аліни на прапрем’єріопери у Кракові в липні 1896 р., а партію Балладини у Варшаві.
  • “Першу дію дуже ефектно завершує спів Аліни, яка залишається на сцені сама і поринає у мрії про прекрасного лицаря. Ця високо поетична пісня викликала щедрі оплески виконавиці ролі п. Крушельницькій і чудову овацію Желенському”. (“Goplana”, “Kurjer Lwowski” (Львів), 1896, No 209, 29.07)
  • “Панна Крушельницька в ролі Балладини створила постатьпсихологічно оправдану і мистецьки довершену. … Це була страшна Балладина, як в трагедії Словацького: пристрасна у вчинках, але без чуттєвості, яскрава, дошкульна в словах і підступна в думках. Лише така велика артистка, якою є панна Крушельницька, могла відважитись на подібне трактування партії. Сцена вбивства сестри жахала цинічністю, а тріумф “Я буду панею” імпонував силою, енергією волі … . Треба додати, що п. Крушельницька, попри усю яскравість фразування і рельєфність гри, ні разу не переступила меж вишуканого мистецтва”. (Antoni Sygietyński. Z muzyki, “Kurjer Warszawski” (Варшава), 1898, No 283, 13.10)

 

Вам також має сподобатись...